Vlastivědný spolek Českolipska

NOVINKY

Křest knihy Ztracené květy

Vážení.

Autoři knihy Ztracené květy a Vlastivědný spolek Českolipska Vás srdečně zvou na slavnostní křest knihy o plastikách a uměleckých dílech druhé poloviny 20. století ve veřejném prostoru v České Lípě. Jde o první souhrnné zmapování uměleckých děl doprovázejících výstavbu veřejných staveb v České Lípě zejména v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století. Společně s kvalitní architekturou výrazných solitérních staveb vznikly plastiky, skleněné instalace nebo kinetické objekty často mimořádné kvality od renomovaných autorů. Bohužel jsou však dnes neprávem spíše zapomenuty a to se někdy odráží i na jejich nedobrém technickém stavu.

Křest knihy se uskuteční za účasti starostky města Ing. Jitky Volfové a dcery Karla Vratislava Nováka PhDr. Kateřiny Nory Novákové, Ph.D. V neděli 8. 12. 2019 v Biberově síni (kaple Nejsvětější Trojice) Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě od 14:30 hod.

Na viděnou se těší:  Michal Panáček, Michal Rádl, Filip Švácha a Tomáš Vlček


8. prosince 2019    14.30 hodin - Biberova kaple Vlastivědného muzea a galerie


Vánoční setkání. Ladislav Smejkal s Veronikou Ličaverovou připomenou vánoční tradice.

Současně vzpomeneme 50. výročí úmrtí Jana Maria Suryho (1912 – 1969), kněze v České Lípě. Seznámíme se s jeho vánoční hrou připravenou roku 1953 pro věřící v Katusicích.


14. prosince 2019    14.00 hodin - klubovna muzea


V sekci Program akcí naleznete podrobnější informace a kompletní seznam akcí pořádaných VSČ.
▴ NAHORU