Vlastivědný spolek Českolipska

„Zrcadla do historie – místa ztracená po celoměstském požáru 1820“

V krátké době necelých padesáti let, postihl na začátku léta roku 1820 naše město druhý celoměstský požár (první byl 1787). Tato událost již navždy zásadně změnila tvář města. Během několika hodin shořelo více než 500 domů a zasaženo bylo území celého města.

Zveme Vás do ulic  České Lípy, kde si na unikátní venkovní výstavě „Zrcadla do historie – místa ztracená po celoměstském požáru 1820“, můžete prohlédnout vizualizace staveb, které dnes již neexistují a přečíst si o dobových osudech a souvislostech těchto domů. Mapový průvodce, který Vám pomůže najít všech 25 panelů, je k dostání v Regionálním turistickém informačním centru.

Výstava potrvá do 31. října 2020.

Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout v Archivu akcí. 


31. října 2020    17. 00 hodin - ulice České Lípy


Kniha roku Libereckého kraje

Slavnostní vyhlášení třetího ročníku soutěže Kniha roku Libereckého kraje se uskutečnilo v pondělí 22. června od 16 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Ceny předal hejtman Martin Půta a radní Květa Vinklátová.

Vítěznou knihou v kategorii Nejlepší umělecká monografie a výtvarná publikace je kniha Ztracené květy- plastiky a umělecká díla druhé poloviny 20. století ve veřejném prostoru v České Lípě, kterou v loňském roce vydal Vlastivědný spolek Českolipska.

Za autorský kolektiv cenu převzali Mgr. Michal Rádl a Tomáš Vlček. Máme velkou radost a blahopřejeme autorům – Michal Panáček, Michal Rádl, Tomáš Vlček, Filip Švácha, Ilja Bažanov!

Knihu můžete zakoupit ve vybraných knihkupectvích, Regionálním turistickém informačním centru a ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. 


31. prosince 2020    14.00 hodin - Česká Lípa

▴ NAHORU